edni

 

Wszystkie zawarte tu teksty mogą być wykorzystywane jedynie za zgodą właściciela strony!

© Copyright by Maciej Pinkwart

 

 

Nowinki 

 

4 listopada 2015

Trasa

 

Ruszamy w trasę. Tournée z "Wariatem z Krupówek" po kraju zaczęliśmy 30 października 2015 w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, gdzie pierwszą prezentację książki zorganizowały Miejska Biblioteka Publiczna (dyrektor Bożena Gąsienica), Galeria (dyrektor Anna Zadziorko) i Wydawnictwo "Wagant" (dyrektor Renata Piżanowska). Było wiele osób, atmosfera bardzo sympatyczna, sporo "Wariatów" poszło do ludzi, a wszystko to dokumentują zdjęcia, autorstwa Bożeny Gąsienicy, Piotra Kyca i Pawła Murzyna (dziękuję za łaskawe użyczenie do wykorzystania!). Za trzy dni, w sobotę - 7 listopada 2015 mamy kolejne spotkanie, tym razem w warszawskim Staromiejskim Domu Kultury, gdzie w piwnicy "Largactil" o 17.00 planujemy spotkać się z dawnymi "Wagantowcami" oraz z ewentualnymi czytelnikami "Wariata". 23 listopada będziemy w Bibliotece Śląskiej w Katowicach (sala "Benedyktynka", godz. 17.00), 25 - w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, dzień później - w kawiarni "Kafeina" w Słupsku. 7 grudnia z powrotem w Zakopanem, o 16-tej w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Potem jeszcze, zdaje się, w Bibliotece Miejskiej w Nowym Targu.

 

*

Do Wydawnictwa "Wagant" napływają sympatyczne zdjęcia "Wariata", którego okładki sfotografowane zostały w rozmaitych miejscach Polski i świata. Zainicjowała tę zabawę nieoceniona pani Maria Dauksza z Gdyni, a ostatnio fotki ze "Stasiem" przysłał z Filadelfii pan Hubert Kojer. Dziękujemy - i prosimy nadal przesyłać zdjęcia na adres wydawnictwa (wagant@onet.eu).

 

*

Było parę dni ładnych (w nocy minus, w dzień plus, na dole słonecznie, kwitną stokrotki, w górach śnieg i lód), ale wczorajszy czerwony zachód słońca zapowiada wiatr, po którym, pewnie, będzie już zimowo...

 

Poprzedni zapis

Powrót do strony głównej