Nowinki

12-12-2007

 

Ukazała się kolejna już w tym roku książka z moim udziałem. Tym razem jest to wydawnictwo Muzeum pod barokowym tytułem 30 lat Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma" w Zakopanem jako oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie (1976-2996). Część I. Z historii "Atmy. Zabawne jest z tą częścią I, bo część II - w opracowaniu Lesława Dalla, zawierająca spis imprez, które odbyły się w "Atmie" - wyszła w marcu 2006... W tym tomie jest interesujące zestawienie dokumentów z początków "Atmy", bibliografia i uzupełnienie wykazu imprez z 2006 r, aktorstwa Lesława Dalla i moje wspomnienia z pracy w Atmie. TUTAJ tekst tej części.

W poniedziałek, na spotkaniu pracowników "Atmy" z dyrekcją Muzeum dostaliśmy wszyscy nagrody i listy z podziękowaniami za pracę przy Roku Szymanowskiego, a w przemówieniu pani Dyrektor Gołubiew była sama słodycz i interesujące obietnice na przyszłość. Jedną z ciekawszych jest akceptacja propozycji wydania albumu fotograficznego "Rok Szymanowskiego w Muzeum" i zgoda na zlecenie wybranemu przeze mnie Karolowi Szostakowi zrobienia artystycznego projektu zmiany ekspozycji w "Atmie".

Dziś w nowotarskim MOK-u jest wieczór promocyjny książki "Podhale. Trzy epoki", w której robiłem podpisy pod zdjęcia. Sporo z nich jest autorstwa Renaty, a całość jest wg jej wyboru i pod jej redakcją.

Przypadkiem także dziś otrzymałem z Krakowskiego Śródmiejskiego Domu Kultury tom poezji, podsumowujący odbywający się w ostatnich 4 latach konkurs "Dać świadectwo". Jestem jednym z jego laureatów, a w tomiku znalazł się mój wiersz "Świadomość", z cyklu "Za mostem", z 2003 roku.

 

 

Poprzednie