Śpiewa Agnieszka Przekupień, fot. E.CzerwieniecNowinki

25-11-2007

 

W piątek, 23 listopada, w galerii Szkoły Kenara odbył się wernisaż prac uczniów POSA, w ramach obchodów 15-lecia szkoły. Wystawa miała charakter przeglądowy i znalazło się na niej nieco prac z początkowych okresów działalności, także prace uczennic klasy, która była pierwszą w szkole., m.in. wypatrzyłem obrazy Asi, Dominiki Kasieczko i Anety Chruścińskiej. W części muzycznej wystąpił świetny zespół, składający się głównie z uczniów III G (plus rodzynek z II G), kierowany przez absolwentkę, Agnieszkę Przekupień. Agnieszka kończyła bynajmniej nie muzykę, tylko literaturę u mnie, była nawet Miss Poezji 2005, i może dlatego zespół jako specjalność ma poezję śpiewaną. Agnieszka brawurowo zaśpiewała m.in. szalenie trudną piosenkę Agnieszki Osieckiej (znaną w wykonaniu Krystyny Jandy) - Bo ja jestem, proszę pana, na zakręcie. W zespole grała też inna literatka i była Miss - Asia Najbor (na wiolonczeli). A w innym zespole, fletowym, grały dwie obecne gwiazdy wydziału literatury - Kasia Wiercioch i Natalia Jastrzębska.

Potem w klubie Rockus było spotkanie absolwentów. Niektórzy bardzo się zmienili, ale większość sympatyczna i z przyjemnością rozmawialiśmy.

Wieje halny i jest odwilż. W sobotę w Kieżmarku było plus 15 stopni, zresztą od mniej więcej Spiskiej Białej w ogóle nie ma śniegu i zieleni się trawa. Ale droga przez góry biała, śnieg, lód i żwirek, dość typowa mieszanka dla Słowacji.

 

Poprzednie