TUTAJ Nowinki archiwalne, ładny oksymoron, co?

 

Nowinki

15-04-2007

 

 

MP 15-04-2007No więc jakby pierwsza faza imprez Roku Szymanowskiego już za mną: wczoraj odbył się koncert Andrzeja Tatarskiego (fortepian) i Bartosza Bryły (skrzypce), zupełnie udany. Publiczność może nie najliczniejsza, ale w Atmie w zasadzie niemal zawsze wydaje się pełno, no i sympatyczna. Poradziliśmy sobie, mimo, że Muzeum Narodowe nie zrobiło nam ani zaproszeń, ani plakatów, ani programów - choć złożone zostały ponad miesiąc wcześniej. Podobno pani Dyrektor nie miała czasu wyrazić aprobaty. Tydzień przed imprezą, widząc, że koncert jest zagrożony, wydrukowaliśmy wszystko sami, no i udało się.

11 kwietnia byliśmy z Renatą i Michałem w Częstochowie, gdzie w Zespole Szkół Muzycznych miałem wykład o Szymanowskim, dość dobrze przyjęty, w ogóle sympatycznie. Potem musieliśmy pojechać do Gliwic po Lidkę i wracaliśmy przez Słowację, bo na autostradzie były okropne korki z powodu remontu.

Mimo tego udało mi się zgodnie mniej więcej z planem przygotować do druku kolejny tom nowotarski i jako "Spotkania literackie 2007" powinien się ukazać w maju. Wyszło tego ponad 300 stron. Z przewodnikiem po Pęksowym Brzyzku dojechałem już do części biograficznej, więc w zasadzie już powinno być trochę łatwiej, ale jest tych biogramów do zrobienia ponad 200, kiedy to robić? Byłem na spotkaniu u proboszcza Olszówki i mam zgodę na umieszczenie tablicy Szymanowskiego na Pęksowym Brzyzku.

Tymczasem trwają przygotowania do Prowansji. Wyjeżdżamy 29 kwietnia w południe, jedziemy do Awinionu, potem Arles, Camargue (ze słynnym Les Saintes Maries de la Mer), Aix-en-Provence, Cannes i Antibes na Riwierze. Powrót 6 maja, a już 7 maja mam wykład w Rabce o Witkacym.

Pogoda zrobiła się niesamowita, ponad plus 20 i pełna lampa. Ale noce chłodne  - plus 2-4 stopnie.