TUTAJ Nowinki archiwalne, ładny oksymoron, co?

 

Nowinki

19-03-2007

 

PPP - Pinkwarta Prawo Postępowania odc. bodaj 3

 

1. Unikaj ludzi, którzy nienawidzą, bo nienawiść jest chorobą zakaźną. Miłość, niestety, nie.

2. Nie staraj się za wszelką cenę zyskiwać aprobaty - upodabnianie się do większości w konsekwencji prowadzi do nieuleczalnej głupoty.

3. Ukrywaj swoją dobroć, bo wywołasz powszechną irytację.

4. Mówiąc o czymś na czym się świetnie znasz, sprawiaj wrażenie, że nie jesteś pewien tego co mówisz, bo mądrość wywołuje agresję.

5. Nie tłumacz ignorantom tego co wiesz - i tak nie zrozumieją, a jeśli nawet, to natychmiast cię zaatakują.

6. Nie atakuj ignorantów ani za to, że cię nie rozumieją, ani za to ze to oni ciebie mają za ignoranta - po prostu rozmawiaj z nimi tylko na temat, na którym wszyscy się znają, jak np. gospodarka publicznymi funduszami. Hasło "wszyscy kradną" otworzy ci wszystkie drzwi.

7. Nie staraj się jednak być głupcem powszechnie wychwalanym przez narodową większość głupców. W dłuższej perspektywie lepiej być ignorowanym mędrcem, byle się z tym nie obnosić przed 80-ką...

8. Jeśli nawet wiesz, że kobieta kieruje się w swoich wyborach jedynie matematyczną kalkulacją, to musisz też wiedzieć, że dotyczy to tylko zakupu pralki. W wyborze mężczyzny kieruje się tylko emocjami i nie zawsze są to emocje pozytywne. Pozytywne uczucie do jednego mężczyzny ma tu mniejsze znaczenie niż negatywne uczucie do innego, lub do własnej rodziny.

 

Aktualia:

W piątek, 16-go. Moje urodziny. Atma. Spotkanie polsko-ukraińskie. Szkoła. Warsztaty w Nowym Targu. Atma - dyskusja da TVP Kultura, nagranie 4 godziny, emisja 23 marca.

W sobotę, 17-go. Pisanie tekstów wykładów na niedziele i poniedziałek. Atma, koncert dla TVP Kultura, który prowadzę, emisja 25-26 marca. Opracowywanie strony internetowej Atmy (nielegalnej).

W niedzielę, 18-go. Luzik. Wiersz na Galę. Opracowywanie wykładu. O 17 wykład o Szymanowskim w dawnym Klubie Zakopiańskim w Hotelu Giewont, z koncertem Marka Ciesielskiego. Opracowywanie zdjęć i strony.

W poniedziałek, 19-go czyli dziś. Kraków - konferencja prasowa w Filharmonii, spotkanie z red. nacz Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, wykład (o Walerym Eljaszu) w Muzeum Etnograficznym. Wieczorem o 20 - przełożone party urodzinowe, w domu.