TUTAJ Nowinki archiwalne, ładny oksymoron, co?

 

Nowinki

23-01-2007

 

Andrzej Matul, Maciej Pinkwart, Antrakt 20-01-2007

Absolutnie nie chce nic mi popuścić... Ani czas, ani sprawy... W sobotę rano (20-03) miałem godzinna audycję w PR I, nadawaną na żywo z Café Antrakt w Zakopanem, oczywiście o Szymanowskim. Prowadził Andrzej Matul, który przyszedł do radia rok po mnie i w przeciwieństwie do mnie, tkwi w nim cały czas. No i to w zasadzie najbardziej nas łączyło, to radio. Miałem mnóstwo pracy, żeby prostować wszystkie omyłki tak, by nikt się nie obraził... Potem pojechałem do Atmy i czekałem do wieczora, kiedy to był koncert uczestników warsztatów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Myślałem, ze będą korki, ale do Zakopanego było puściutko, a z powrotem w zasadzie też bez kłopotu. Nawet nie było problemu z parkowaniem.

Nadal mnóstwo roboty z przygotowywaniem spraw Atmowskich, spotkania, rozmowy, załatwianie pieniędzy... Mam jeszcze z tydzień na skończenie książki o Atmie, w zasadzie brakuje mi tylko paru godzin na dopisanie swojego tekstu do końca, potem jeszcze zestawienie tekstów innych - jeszcze nie mam wszystkiego, niestety...

Pogoda do dziś jaka taka niewydarzona, ni to jesień, ni wiosna, w Zakopanem w tej chwili plus jeden, ale od jutra ma się ochładzać potężnie i padać śnieg. Warszawiści pewno będą mieli fajne ferie, w przeciwieństwie do naszych uczniów.

Za chwile luty - wg planów 23 lutego, w przededniu imienin, mam mieć w nowotarskim MOK-u wieczór autorski o Szymanowskim.