Publikacje Macieja Pinkwarta

Tę książkę miałem napisaną w zasadzie już z końcem 1993 roku i korzystałem z niej prywatnie: przy własnych wykładach i rozdając maszynopis wśród znajomych. Potem, z początkiem 1994 r. przy jakiejś dziennikarskiej okazji poznałem szefa Hotelu "Sośnica", który zaproponował mi spotkanie z dyrektorem wydawnictwa "Interfart", zatrzymującym się często właśnie w "Sośnicy" i będącym miłośnikiem Zakopanego. Marek Kustra okazał się bardzo sympatycznym, wysokim mężczyzną, który błyskawicznie zdecydował się na współpracę ze mną i na publikowanie moich książek. Miał refleks, bo był przedtem koszykarzem, a teraz prowadził interesujący biznes, polegający na organizowaniu (właśnie głównie w Zakopanem) szkoleń ekonomiczno-podatkowych, i publikowaniu materiałów do tych szkoleń. No i przy okazji postanowił wydać mój przewodnik. Tekst, jak powiedziałem, był gotowy, i nawet na spotkanie przyniosłem go na dyskietce. Marek Kustra, nawet nie zapoznając się z tekstem, powiedział, że jeśli nie będę wymagający co do wystroju graficznego, to książka może być gotowa do tygodnia. A potem się podpisze umowę.

To się okazało - dla mnie przynajmniej - doskonałym posunięciem. Nasza rozmowa miała miejsce w czwartek, w sobotę dostałem do zatwierdzenia okładkę, w poniedziałek pan Kustra przywiózł pierwsze egzemplarze książki... Rzeczywiście, wyglądała siermiężnie, ale była. Tak rozpoczęła się blisko 10-letnia współpraca z łódzką Agencją Wydawniczą "Interfart", która miała różne meandry, ale niewątpliwie była dla mnie niezwykle ważna i istotna dla mojej twórczości.

11,5 x 16,5 cm, 144 str., okładka kartonowa graficzna, ilustracje - przerywniki graficzne, wydawca - Agencja Wydawnicza "Interfart", Łódź (sygnowane: Zakopane) 1994

 

 

Tableau

Dalej....